pokročilé vyhledávání
Výsledky vyhledávání
Walbřich

Recenze

 • Aktualizace
 • 1 prosince, 2020

Popis

Wałbrzych – Valbřich

Město leží v nadmořské výšce 450–500 m nm v malebném údolí se zalesněnými pohořími . Wałbrzych má statut městské obce, správní hranice se rozkládá na ploše 85 km2, obývané více než 110 000 obyvateli.

Walbrzych se nachází zhruba 30 km od Teplic nad Metují a 47 km od Trutnova. V těsné blízkosti města lze navštívit zámek Książ.

Malebná poloha ve Walbryszských horách, blízké sousedství Kamenných a Sovích hor, kulturní památky, rekreační objekty – všechno to vytváří neopakovatelné podmínky pro sportování, využívání různých forem turistiky a rekreace po celý rok:

 • pro příznivce silniční a horské cyklistiky je zde ideální terén pro sportování. Na cestách a tratích ve Walbrzychu je pořádáno spousta celostátních a lokálních cyklistických soutěži. Na území města vede několik cyklistických tratí; zajímavé trasy vedou Knížecí chráněnou oblastí a horským masívem Chelmiec, zde každoročně probíhají závody o pohár MTB; na zlomu července a srpna 2004 se zde konaly mistroství Evropy v horské cyklistice
 • městem běží spousta značených turistických stezek do okolních horských pásů, na vyhlídky, památní místa, do přírodních památek
 • milovnici jízdy na koni můžou využit služeb hřebčínu Knížecí. V hřebčíně se konají dostihy, závody v spřežení a vycvičení koně a také mezinárodní dražby na koně
 • pro fanoušky závěsných kluzáků v okolí Walbrzychu se nachází středisko rogallových sportů. Po celý rok je zde příležitost naučit se létat na kluzácích v Leteckém klubu walbryszské země
 • v zimě – kopcovitý terén, dlouho ležící sněhová pokrývka a v blízkém okolí města síť lyžařských vleků s příslušenství – nabízí příležitost k bílému opojení – lyžování.

Každoročně je okolí Walbrzychu  pořádán mezinárodní běh na lyžích BIEG GWARKŮ
Kapacita noclehových míst ve Walbrzychu činí několik set lůžek. Největší počet lůžek nabízí: hotel SUDETY v Parkové ulici č.15, hotel Zámek Knížecí v ulici Piastów Sl. č. 1, hotel QUBUS ve Wysockého ulici č. 45, hotel MARIA v ulici Wroclawské. V parku Sobieského se nachází turistická ubytovna HARCOWKA.

Pro turisty jsou dostupné sportovní haly, kryté plovárny a jeden bazén včetně stanového tábořiště, tenisové kurty, fitcentra a síť stravovacích podniků.

Walbřich

Walbrzych byl založen, podobně jako velká většina středověkých měst, v době stavitelského rozmachu na konci 13. století. Zajímavým se město stává až s první zmínkou těžby uhlí v polovině 16. století a již od této doby se Walbrzych začíná orientovat na průmyslovou výrobu. Plnohodnotným industriálním centrem se město stalo na začátku 19. století, kdy zde bylo na vrcholu rozkvětu hornictví, ale také tkalcovství..

Walbřich

V souvislosti se svou nacistickou minulostí se Walbrzych znovu dostal do širšího podvědomí . Vděčil za to nacistickému vlaku plnému zlata, který měl být v jeho blízkosti údajně pohřben. Legenda praví, že nedaleko Walbrzychu prchající nacisté ukryli vlak vrchovatý kradeného zlata a jiných cenností..

Walbřich

Od roku 1845 ve Wałbrzychu působí významná porcelánka specializující se na užitný stolní porcelán. Svůj vrchol prožila v 60. letech 20. století. Porcelán z Wałbrzychu je dnes vysoce ceněn mezi sběrateli.

Facebook
www stránky

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Write a Review

Adresa: Wałbrzych
Město:
Země: Polsko
Otevřít v Mapách Google
interní číslo: 5550
www stránky: um.walbrzych.pl
Facebook: walbrzychmojemiasto
 • Tip na Víkend
 • Karpacz

  Karpacz
 • Szklarska Poreba

  Szklarska Poreba
 • Kudowa Zdój

  Kudowa Zdój
 • Swieradów Zdrój

  Swieradów Zdrój
 • Kowary

  Kowary
 • Kamienna Góra

  Kamienna Góra

Porovnejte nabídky

Tomáš