fbpx

Your search results

Arboretum Moravské brány

Arboretum Moravské Brány (Arboretum Bramy Morawskiej) se nachází v Ratiborzi ve Slezsku. Arboretum o rozloze 162 ha je postaveno na místě staré obory v údolí řeky Odry. Obora zahrnuje několik atrakcí jako Mini ZOO, vyhlídku, rybníky, Čarovnou zahradu, Zelenou třídu, dřevěné hradiště a dvě naučné stezky.

Arboretum Moravská Brána

Největší atrakcí pro děti je Mini ZOO, které je volně přístupné vždy od úterý do neděle. Hezký pohled na labyrint z živého plotu s Čarovnou zahradou nabízí dřevěná vyhlídka, postavena v roce 2018. Při procházce natrefíte na tři menší rybníky, Žabí, Cienistý a rybník Szuwarek, na kterém je přistavěno edukační stanoviště – Mlýnské kolo. Zajímavé pro děti je i dřevěné hradiště s hlavní bránou s baštou.

Na území obory se nacházejí dvě naučné stezky, dendrologická a ekologická naučná stezka (2,5 km). Stezky poskytují vzdělávání dětí a mládeže v oblasti poznávání různých druhů stromu a v oblasti ekologie lesů. Součástí česko-polského projektu “Poznáváme krásy arboret”, je edukační program Zelená škola, kde najdete 13 stanovišť s informacemi o ochraně životního prostředí v českém a polském jazyce.

Celá obora a zejména Čarovná zahrada  zahrnuje několik desítek druhů pěstovaných rostlin, květů a luk. Jsou zde zastoupeny růže, kosatce, cibulkovité květy, vodní a bahenní rostliny, denivky, šeříky, dřišťály a mnoho dalších.

Arboretum Moravská Brána
www
Facebook
google
Address: Markowicka 17, Racibórz
Zip: 47-400
Country: Poland
Property Id : 5451
Otevřeno Denně: ano
Parkování U Objektu: ano
Telefon: +48 32 415 44 05
Www Stránky: arboretum-raciborz.com.pl
Celoročně: ano
My details

Potřebuješ pomoc ?

Nekomunikuješ přímo s objektem.  My děláme marketing pro tento objekt. S konkrétními dotazy na firmu se musíte obracet přímo na polskou firmu. My vám pomůžeme se všeobecnými dotazy .

Contact Me

Compare properties

Similar Listings

Green Mountain 5* Hotel

Green Mountain 5* Hotel se nachází ve velmi atraktivní lokalitě obklopený hustými zelenými lesy ...
Green Mountain 5* Hotel se nachází ve velmi atraktivní lokalitě obklopený hustými zelenými lesy s krásným výhledem na Sněžku. Hotel ...
dle aktuální nabídky

Pensjonat Karkonoski SPA

Tříhvězdičkový penzion Pensjonat Karkonoski SPA se nachází 800 metrů od lyžařského areálu Śnieżka, ...
Tříhvězdičkový penzion Pensjonat Karkonoski SPA se nachází 800 metrů od lyžařského areálu Śnieżka, a nabízí 2 sauny a vířivku. ...
dle aktuálního ceníku

Multimediální muzeum Krkonoš

Hraj si a studuj ! Poznejte Krkonoše a jeho dlouhé dějiny netradičním a zábavným ...
Hraj si a studuj ! Poznejte Krkonoše a jeho dlouhé dějiny netradičním a zábavným způsobem. Navštivte zážitkové multimediální muzeum Krkonoš, ...
dle aktuálního ceníku
 • Tip na Víkend
 • Karpacz

  Karpacz
 • Szklarska Poreba

  Szklarska Poreba
 • Kudowa Zdój

  Kudowa Zdój
 • Swieradów Zdrój

  Swieradów Zdrój
 • Kowary

  Kowary
 • Kamienna Góra

  Kamienna Góra