pokročilé vyhledávání
Výsledky vyhledávání

Tip na víkend – 9

Odesláno Tomáš na 05/12/2019
0

Tentokrát vás v dalším tipu na výlet pozveme na zámek Ksiaz ve Walbrzychu. Startujeme v Trutnově , které se nachází od našeho cíle cca 60km.

Książ je největší zámek Dolního Slezska a třetí největší v Polsku, v těsné blízkosti města Wałbrzychu ležícího v Dolnoslezském vojvodství asi 25 kilometrů severně od českých hranic. Byl zbudován původně jako hrad na strmém skalnatém ostrohu v nadmořské výšce 395 metrů. Patří k hlavním turistickým atrakcím kraje.

Tip na víkend - 9

Poprvé v historii zde zahrady zámku rozzáří tisíce světel .

Opravdu jedinečná  podívaná na tento  jeden z největších zámku v Polsku stoji za vaši návštěvu  .

Tisíce světel vdechnou život terase , která se promění v taneční sál , proudící světla oživí fontány a mnoho dalšího vás i vaše blízké  jistě ohromí.

Tip na víkend - 9
Tip na víkend - 9
Tip na víkend - 9

Dále zde můžete využít :

 • prohlídku zámku
 • prohlídku podzemí
 • večerní prohlídku zámku

PODZEMNÍ TURISTICKÁ TRASA 

Poprvé v historii byl suterén hradu Książ otevřen veřejnosti! Připojte se k turistům, kteří sestoupili do tunelů vyhloubených v hloubce 50 metrů pod hradem.  

Podzemní turistická trasa je půlkilometrový úsek, který jistě zaujme svou rozmanitou strukturou z geologického i historického hlediska. Během průchodu návštěvníci uvidí obrovskou zabetonovanou halu, chodby vyřezané ze surových skalních a postranních komor bunkrů.

Trasa vede podél terasy (v místě údajné stanice metra) k hlavní budově hradu. Konec první poloviny trasy je v jeskyni – vchod do zakopané šachty výtahu, z níž měl být výstup v Honorary Courtyard. Během prohlídky se turisté dozvídají tajemství knížecích sklepení, teorie o účelu jejich vzniku a tragická historie vězňů, jejichž ruce byly tyto tunely vyhloubeny.

Suterén hradu Książ byl zabetonován velmi odolným portlandským cementem. Podle záznamů oblíbeného architekta A. Hitlera, Alberta Speera a dalších dostupných dokumentů není vyloučeno, že tunely mají opět tak velkou plochu povrchu, jakou je ta, kterou známe dnes, tj. 3 200 m 2 (která byla měřena na základě betonu, který byl přiveden na hrad).

Jděte dolů do podzemí hradu Książ, jednoho z nejzáhadnějších předmětů v Polsku, a podívejte se, co se skrývá více než 70 let.

NOČNÍ PROHLÍDKA S PRŮVODCEM

Night Tour je dobrodružství trvající asi 90 minut , během kterého se turisté vydali s průvodcem na cestu temnými chodbami hradu. Skupina, vyzbrojená pouze lampovými světly, prochází jak nejzajímavějšími hradními komorami, tak těmi, které nejsou přístupné během denních návštěv, včetně bývalé sklepy Hochberg. Procházka hradem je organizována v tajemné atmosféře plné příběhů děsivých a neznámých příběhů souvisejících s Ksiaz a na turisty čekají napjaté události. Marie a přízraky temnoty vždy sledují a na pozadí Noční prohlídky se konají různé chladné scény. Když ty světlo zhasne, posuneš ty odvážlivce dopředu

V blízkém okolí  můžete vyrazit i na nákupy :

 • Auchan
 • Tesco
 • Decathlon

Otvírací doba ( zahrady světel 16-21h a lístek stojí 15zt děti/20zt dospělí. Na ostatní prohlídky můžete zakoupit jednotlivé vstupy, nebo zakoupit kombinovanou vstupenku

ADRESA : ul. Piastów Śląskich 1
58-306 Wałbrzych

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Write a Review

zanechte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 • Tip na Víkend
 • Karpacz

  Karpacz
 • Szklarska Poreba

  Szklarska Poreba
 • Kudowa Zdój

  Kudowa Zdój
 • Swieradów Zdrój

  Swieradów Zdrój
 • Kowary

  Kowary
 • Kamienna Góra

  Kamienna Góra

Porovnejte nabídky