pokročilé vyhledávání

Afrykárium a Zoo Wroclaw

Według aktualnego cenika
ZOO Wrocław sp. z o.o. ul. Z. Wróblewskiego 1-5 51-618,
Výsledky vyhledávání

Recenze

 • Aktualizace
 • 29 ledna, 2020

Popis

Zoo Wroclaw a Afrikárium

Zoologická zahrada ve Wroclawi je nejstarší a počtem chovaných druhů největší zoologická zahrada v Polsku. V posledních letech je hodně vyhledávaná zvláště kvůli nově otevřené expozici Afrykárium- jedná se také o nejnavštěvovanější zoologickou zahradu v Polsku a pátou nejnavštěvovanější v  Evropě. Byla založena v roce 1865 v tehdejším Prusku.

Zoo Wroclaw

Původně zabírala asi tucet hektarů. Teprve v 50. letech 20. století rostlo více než dvakrát. Dnes zabírá 33 hektarů.

Po několik desítek let řídili zoologickou zahradu Hanna a Antoni Gucwiński, kteří hovořili o zvycích obyvatel zahrady v populárním programu „S kamerou mezi zvířaty“.

Od roku 2007 je hlavou zahrady Radosław Ratajszczak, který inicioval mnoho pozitivních změn. Dnes není Zoo Wroclaw jen místem setkání s exotickými zvířaty. Zoo je odhodlána zachraňovat a chránit mnoho ohrožených druhů.

Během několika let byly vytvořeny nové výběhy. pro medvědy hnědé, gibony, malé pandy, nosorožce. Byli tam také noví nájemci, včetně extrémně vzácných zvířat, jako jsou okapi a manatees. Dnes žije v zoo asi 14 000 lidí zvířata představující 1100 druhů.

Zoo Wroclaw - Africarium

ZOO Wrocław

Původcem a autorem všech koncepčních předpokladů, jakož i samotného názvu AFRYKARIUM, vyplývajícího z kombinace slov Afrika a akvárium, je Radosław Ratajszczak, prezident společnosti ZOO Wrocław. Hlavním tématem Afriky je prezentace různých ekosystémů souvisejících s vodním prostředím Černého kontinentu v rámci obecného sloganu „Životodárné vody Afriky“! 

Na architektonickou soutěž, která byla zahájena na začátku roku 2008, bylo předloženo 14 projektů, z nichž výběrová komise vybrala studii z továrny ArC2 Design Factory ve Vratislavi. Příprava podrobných výkonných návrhů trvala téměř 4 roky. Konečně, výstavba AFRYKARIUM začala na přelomu března a dubna 2012.

Díky jedinečnému konceptu zařízení se Afrykárium stalo jedinečným komplexem v celosvětovém měřítku, který představuje různé ekosystémy související s vodním prostředím Černého kontinentu, mezi něž patří:

1. Rudé moře
V nádrži o kapacitě milionu litrů vody byl vytvořen ekosystém korálových útesů, kde můžete obdivovat více než 60 druhů krásných barevných ryb.

 2. Východní Afrika se setkají zde, mimo jiné, Hroši nilští, kteří se pohybují s velkou milostí pod vodou. Vedle toho jsou neobvyklí mravenci, často zaměňovaní s jihoamerickými mravenečníky, a kolonie žraloků – neobvyklé hlodavce, které vzbudí velký zájem. Dále jsou zde dvě akvária s endemickými rybami z jezer Velké africké trhliny – Tanganyika a Malawi, jakož i jedno z nejmenších antilop na světě, nebo dikdiki.

 3. Mozambický kanál

Jeho největší atrakcí je 18 metrů průhledný tunel z akrylu, který vám umožní obdivovat zelenou želvu, žraloky, paprsky a další druhy ryb.

 4. Pobřeží skeletu: Obyvateli této zóny jsou africké kočky (často zaměněné s tuleňmi) a tučňáci Cape (také tońs), jakož i medúzy, mořské úhoře a zajímavé druhy ryb, jako je lvice.

 5. Džungle na řece Kongo V džungli kolem řeky Kongo žijí krokodýli a kapustňáci – neobvyklí býložraví savci, kteří se také nazývají mořské panny. 

 

Součástí komplexu Afrykaria je také:
 • konferenční místnost pro 160 osob
 • vzdělávací místnost pro cca 30 osob
 • VIP obchodní místnost pro cca 30 osob
 • bistro restaurace
 • dárkový obchod
Zoo Wroclaw a Afrykárium
Facebook
www stránky

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Write a Review

Adresa: ZOO Wrocław sp. z o.o. ul. Z. Wróblewskiego 1-5 51-618
Město:
Psč: .zoo.wroclaw.pl
Země: Poland
Otevřít v Mapách Google
interní číslo: 5149
Parkování u objektu: ANO
Facebook: wroclawskiezoo
Telefon: +48 71 348 30 24
Otevírací doba: 9:00 - 17:00
Celoročně: ANO

Kontaktujte mě

Naplánovat zobrazení?
Call WhatsApp

Podobné nabídky

35
Aquapark - Wroclaw

Aquapark – Wroclaw

Według aktualnego cenika
Aquapark Wrocław funguje od roku 2008. Je to jeden z nejlepších a nejnavštěvovanějších vod [více]
Aquapark Wrocław funguje od roku 2008. Je to jeden z nejlepších a nejnavštěvovanějších vodních parků v Evropě. Ročn [více]
 • Tip na Víkend
 • Karpacz

  Karpacz
 • Szklarska Poreba

  Szklarska Poreba
 • Kudowa Zdój

  Kudowa Zdój
 • Swieradów Zdrój

  Swieradów Zdrój
 • Kowary

  Kowary
 • Kamienna Góra

  Kamienna Góra

Porovnejte nabídky

Pepík Poláček – váš průvodce