fbpx

Your search results

Szrenica

Chata Szrenica

Szrenica

Szrenica je dominantní vrchol v hlavním hřebeni Krkonoš, s nadmořskou výškou 1362 m. Tyčí se nad Szklarskou Porębou a vede na něj lanová dráha SKI ARENY Szrenica. Na vrcholku stojí známa horská chata Szrenica, vrchol hory je pokryt žulovým suťoviskem. I když Szrenica není vysoká hora, místní sněhové podmínky odpovídají alpskému podnebí v nadmořské výšce 2000 m, což umožňuje nabízet dobré lyžařské zázemí.

szrenica5
Chata Szrenica

Dvacet kilometrů sjezdových tratí a celý systém vleků láká již mnoho let milovníky sjezdového lyžování. Szrenica je také výbornou vyhlídkou na Jelenohorskou kotlinu, Jizerské a Kačavské hory. Poblíž se nachází zajímavé skalní útvary – Końskie Łby (Koňské hlavy), Szronowiec, Trzy Świnki.

Přístup: po červené turistické značce (hlavní sudetská hřebenovka), nebo pro méně zdatné lanovkou a pak 10 min pěšky spojkou po černé turistické značce. Severní a východní svahy Szrenice kříží zelená turistická značka z pláně Hala Szrenicka kolem skalních útvarů Końskie Łby (Koňské hlavy) k chatě Pod Łabskim Szczytem.

Country: Poland
Property Id : 2034

Contact Me

Compare properties

Similar Listings

Krkavčí skály

Pompézní skalní skupina na pravém břehu řeky Kamienna v nadmořské výšce 718 m. ...
Pompézní skalní skupina na pravém břehu řeky Kamienna v nadmořské výšce 718 m. ...

Lanovka Sudety – SKI ARENA SZRENICA

SKI ARÉNA - ZIMA Nabízí 12 km tras se zasněžovacím systémem pokrývajícím téměř 100 % ...
SKI ARÉNA - ZIMA Nabízí 12 km tras se zasněžovacím systémem pokrývajícím téměř 100 % plochy určené ke sjezdovému lyžování. Trasy s ...

Rowery – Cyklostezky

Každého, kdo jednou okusil chuť horské cyklistiky, není potřeba přesvědčovat o jedinečnosti této formy ...
Každého, kdo jednou okusil chuť horské cyklistiky, není potřeba přesvědčovat o jedinečnosti této formy aktivního odpočinku. Při brázdění horských stezek ...
 • Tip na Víkend
 • Karpacz

  Karpacz
 • Szklarska Poreba

  Szklarska Poreba
 • Kudowa Zdój

  Kudowa Zdój
 • Swieradów Zdrój

  Swieradów Zdrój
 • Kowary

  Kowary
 • Kamienna Góra

  Kamienna Góra