Your search results

Szklarska Poreba

Sklářská Poruba (polsky Szklarska Poręba) – je město s nádhernou polohou v údolí řekyKamienné a jejich přítoků, s nadmořskou výškou 440-886 m n. m. Na jihu je ohraničena mohutnými svahy Krkonoš s dominující horou Szrenicí (1362 m n. m.), na severu se vypínají Jizerské hory s Vysokým Kamenem (1058 m n. m.) a Černou Horou (965 m n. m.), na východě Podkrkonošská pahorkatina odděluje město od Jeleniogórské kotliny.

Lokalita je rozdělena naHorní, Prostřední a Dolní Sklářskou Porubu. Nejrozlehlejší z nich je Horní se svými částmi: Śródmieście, Marysin, Szklarka, Biała Dolina a nejvýše položenou vesničkou v blízkosti hraničního přechodu s Českou republikou – Jakuszycemi.

Sklářská Poruba, i přes poměrně malý počet stálých obyvatel (cca 7300), zaujímá obrovskou rozlohu 76 km2, z níž až 86% tvoří lesy. V Polsku najdete jen málo míst, které by tak přály rekreaci jako právě okolí Sklářské Poruby. Ticho, neustále se měnící krajina v závislosti na úhlu slunečních paprsků nebo části dne, spolu s bubláním křišťálově čistých potoků a vodopádů hučících po čedičových skalách – to vše má velmi blahodárný vliv na lidský organizmus.

Sklářská Poruba je největší klimatologickou stanicí Dolního Slezska, známou a ceněnou od poloviny 19. století. Klimatické podmínky, které zde panují, jsou srovnatelné s těmi, které známe z alpínských lokalit ve výškách nad 1200 m n. m. Hlavním trumfem Sklářské Poruby jako střediska zimních sportů je sněhová pokrývka, která se zde drží velmi dlouho – průměrně 110 dní v roce, což z ní tvoří skutečný ráj pro milovníky sněhových radovánek.

Sklářská Poruba je největším střediskem zimních sportů v polských Sudetech. Centrem sjezdového lyžování je masiv Szrenice, na níž se nachází 5 sjezdovek s celkovou délkou cca 20 km a různými stupni obtížnosti (z toho 9 km je vybaveno systémem umělého zasněžování).

Síť vleků se skládá z dvouúsekové sedačkové lanovky a 5 kotvových vleků. Tento systém je jedním z nejmodernějších v Polsku. Existuje také mnoho menších lanových či kotvových vleků roztroušených po svazích nad městem.

V Jakuszycích, které jsou součástí Sklářské Poruby, se drží hrubá sněhová pokrývka až do pokročilého jara. Zdejší vyhlášené běžkařské trasy o celkové délce kolem 100 km uspokojí jak závodníky, tak i amatérské milovníky bílé stopy (nejvýše položené trasy jsou situovány ve výšce téměř 1000 m n. m.). Po skončení zimní sezóny slouží tyto trasy cyklistům.

Zip: szklarskaporeba.pl/cz/
Country: Poland
Property Id : 3395

Contact Me

Compare properties

Similar Listings

Hotel Sasanka

Tříhvězdičkový wellness hotel Sasanka se nachází na úžasném místně na úpatí Krkonoš v oblíbeném ...
Tříhvězdičkový wellness hotel Sasanka se nachází na úžasném místně na úpatí Krkonoš v oblíbeném horském středisku Szklářská Poreba . Je ...
dle aktuálního ceníku

Sklářská krčma

Vedle sklárny a obchodu najdete unikátní restauraci ve stylu salaše. V tomhle kouzelném krkonošském ...
Vedle sklárny a obchodu najdete unikátní restauraci ve stylu salaše. V tomhle kouzelném krkonošském místě máte krásný výhled na hory ...
dle nabídky

Norweska Dolina Luxury Resort

Resort se skládá z 9-ti exklusivních vil a v každé se nachází několik apartmánů. Apartmány ...
Resort se skládá z 9-ti exklusivních vil a v každé se nachází několik apartmánů. Apartmány Norweska Dolina se nacházejí 600 ...
dle aktuální nabídky
  • Hledání dle kritérií