fbpx
pokročilé vyhledávání

Malé Japonsko – Siruwia

Dle aktuálního ceníku
SIRUWIA Ogród Japoński , Brzozowe Wzgórze 8b, Przesieka,
Výsledky vyhledávání

Recenze

 • Aktualizace
 • 12 července, 2019

Popis

Japonská zahrada Siruwia, magické místo v srdci polských Krkonoš

Při letním putování po polské straně Krkonoš se nabízí návštěva magického místa v srdci hor – japonské zahrady Siruwia v obci Przesiece. Prohlídka patří k opravdovým zážitkům a odbočit z hlavní silnice spojující Szklarskou Porebu s lyžařským a lázeňským centrem Karpacz se vyplatí.

Zahrada nabízí tyto atrakce :

Japonská zahrada Siruwia

Vezmeme vás na cestu nejkrásnější zahradou Krkonoš, sestavenou v souladu s japonským uměním zakládání zahrad a filozofií feng shui. Procházka zahradou vám ukáže krásu Krkonošské přírody obklopené charakteristickými kompozicemi, potoky a vodopády charakteristickými pro Japonsko. Na ploše 1,5 ha je bohatá sbírka okrasných rostlin, mezi nimiž je sedm rybníků, potoků a 6 m vodopád.

V nadmořské výšce šest set metrů, stranou civilizace se po projití dřevěnou bránou zvanou tori rázem ocitnete v jedinečném místě připomínajícím většině z nás tolik vzdálenou (a nejen počtem kilometrů) japonskou kulturu.

Dvacet let budoval majitel zahrady Jakub Kurowscy s manželkou Sylwií na ploše jeden a půl hektaru malý ráj v japonském stylu. Na pozemek zahrady přivezl ze svahů Krkonoš 50 tisíc tun kamene – jen pro srovnání sám říká, že Titanic prý vážil o pět tisíc tun méně – a rozmístil je tak, aby spolu se sedmi rybníčky, potůčky, vodopády a také šesti stovkami keřů, jehličnanů, listnáčů a trvalek vytvořily jeden zahradní celek.

V centrální části zahrady Siruwia, která byla pro veřejnost otevřena zhruba před rokem, vás téměř vzápětí po vstupu zaujmou dva vodopády spojené s rybníčkem, v němž samozřejmě plavou japonští kapříci.

První, šestimetrový vodopád symbolizuje muže a voda z něj divoce padá přes vyčnívající kameny, druhý vodopád připomíná ženu, je užší, má mnohem mírnější tok a voda v něm proudí velmi zvolna.

Stromy, keře, rostliny, vodu a kameny doplňují mosty, altány, svítidla a vše je zakomponováno v souladu s principy a pravidly japonské zahrady – každý prvek zde má své pevné místo a opodstatnění.

Samurai – rytíř starého Japonska

Výstava nás zavede do mimořádného světa umění a kultury starého Japonska. Chceme se podělit o naši vášeň, abychom se naučili prchavé a vznešené „okvětní lístky třešňového květu“ krásy japonského umění. Představujeme bohatou sbírku brnění a brnění rytířů starého Japonska – samuraje především z doby EDO (1603-1868). Máme originální starožitné exponáty. Kromě originálu jsme hrdi na bohatou sbírku replik brnění, které vyrobili dnešní mistři v Polsku a Japonsku, při zachování mimořádné zbožnosti na základě původních popisů, kreseb a rytin.

Moderní dětské hřiště

Nejmladší průzkumníci a dobrodruzi jsou pozváni k nejnovější atrakci – Modern Playground, která je na špičkové úrovni

Multimediální muzeum

Naše muzeum věnované japonské kultuře a historii se stálou expozicí „Samurajského rytíře starého Japonska“ bylo vybaveno multimediálními přístroji nejnovější generace.
www
Facebook
Adresa: SIRUWIA Ogród Japoński , Brzozowe Wzgórze 8b, Przesieka
Město:
Stát / země:
Psč: malajaponia.pl
Země: Poland
Otevřít v Mapách Google
ID nemovitosti: 213
Telefon: +48 509 789 426 , +48 509 843 069
Facebook: siruwiapl

Kontaktujte mě

Naplánovat zobrazení?
Call WhatsApp

Hodnocení nemovitostí

Musíšpřihlásit se za účelem zveřejnění recenze

Podobné nabídky

21
Green Mountain Hotel

Green Mountain Resort – 5* Hotel

dle aktuální nabídky
Green Mountain 5* Hotel se nachází ve velmi atraktivní lokalitě obklopený hustými zelenými [více]
Green Mountain 5* Hotel se nachází ve velmi atraktivní lokalitě obklopený hustými zelenými lesy s krásným výhledem [více]
13
Karkonoski Spa

Pensjonat Karkonoski SPA

dle aktuálního ceníku
Tříhvězdičkový penzion Pensjonat Karkonoski SPA se nachází 800 metrů od lyžařského areálu [více]
Tříhvězdičkový penzion Pensjonat Karkonoski SPA se nachází 800 metrů od lyžařského areálu Śnieżka, a nabízí 2 saun [více]

Multimediální muzeum Krkonoš

dle aktuálního ceníku
Hraj si a studuj ! Poznejte Krkonoše a jeho dlouhé dějiny netradičním a zábavným způsobem. [více]
Hraj si a studuj ! Poznejte Krkonoše a jeho dlouhé dějiny netradičním a zábavným způsobem. Navštivte zážitkové mult [více]
15
Svět železnic

Svět železnic

dle aktuálního ceníku
Zábava pro celou rodinu a za každého počasí. Zde můžete vidět nejen miniaturní svět, ale t [více]
Zábava pro celou rodinu a za každého počasí. Zde můžete vidět nejen miniaturní svět, ale také potkat hrdiny ze slav [více]
 • Tip na Víkend
 • Karpacz

  Karpacz
 • Szklarska Poreba

  Szklarska Poreba
 • Kudowa Zdój

  Kudowa Zdój
 • Swieradów Zdrój

  Swieradów Zdrój
 • Kowary

  Kowary
 • Kamienna Góra

  Kamienna Góra

Porovnejte nabídky

Pepík Poláček – váš průvodce