fbpx

Your search results

Malé Japonsko – Siruwia

Dle aktuálního ceníku
SIRUWIA Ogród Japoński , Brzozowe Wzgórze 8b, Przesieka, ,
add to favorites

Japonská zahrada Siruwia, magické místo v srdci polských Krkonoš

Při letním putování po polské straně Krkonoš se nabízí návštěva magického místa v srdci hor – japonské zahrady Siruwia v obci Przesiece. Prohlídka patří k opravdovým zážitkům a odbočit z hlavní silnice spojující Szklarskou Porebu s lyžařským a lázeňským centrem Karpacz se vyplatí.

Zahrada nabízí tyto atrakce :

Japonská zahrada Siruwia

Vezmeme vás na cestu nejkrásnější zahradou Krkonoš, sestavenou v souladu s japonským uměním zakládání zahrad a filozofií feng shui. Procházka zahradou vám ukáže krásu Krkonošské přírody obklopené charakteristickými kompozicemi, potoky a vodopády charakteristickými pro Japonsko. Na ploše 1,5 ha je bohatá sbírka okrasných rostlin, mezi nimiž je sedm rybníků, potoků a 6 m vodopád.

V nadmořské výšce šest set metrů, stranou civilizace se po projití dřevěnou bránou zvanou tori rázem ocitnete v jedinečném místě připomínajícím většině z nás tolik vzdálenou (a nejen počtem kilometrů) japonskou kulturu.

Dvacet let budoval majitel zahrady Jakub Kurowscy s manželkou Sylwií na ploše jeden a půl hektaru malý ráj v japonském stylu. Na pozemek zahrady přivezl ze svahů Krkonoš 50 tisíc tun kamene – jen pro srovnání sám říká, že Titanic prý vážil o pět tisíc tun méně – a rozmístil je tak, aby spolu se sedmi rybníčky, potůčky, vodopády a také šesti stovkami keřů, jehličnanů, listnáčů a trvalek vytvořily jeden zahradní celek.

V centrální části zahrady Siruwia, která byla pro veřejnost otevřena zhruba před rokem, vás téměř vzápětí po vstupu zaujmou dva vodopády spojené s rybníčkem, v němž samozřejmě plavou japonští kapříci.

První, šestimetrový vodopád symbolizuje muže a voda z něj divoce padá přes vyčnívající kameny, druhý vodopád připomíná ženu, je užší, má mnohem mírnější tok a voda v něm proudí velmi zvolna.

Stromy, keře, rostliny, vodu a kameny doplňují mosty, altány, svítidla a vše je zakomponováno v souladu s principy a pravidly japonské zahrady – každý prvek zde má své pevné místo a opodstatnění.

Samurai – rytíř starého Japonska

Výstava nás zavede do mimořádného světa umění a kultury starého Japonska. Chceme se podělit o naši vášeň, abychom se naučili prchavé a vznešené “okvětní lístky třešňového květu” krásy japonského umění. Představujeme bohatou sbírku brnění a brnění rytířů starého Japonska – samuraje především z doby EDO (1603-1868). Máme originální starožitné exponáty. Kromě originálu jsme hrdi na bohatou sbírku replik brnění, které vyrobili dnešní mistři v Polsku a Japonsku, při zachování mimořádné zbožnosti na základě původních popisů, kreseb a rytin.

Moderní dětské hřiště

Nejmladší průzkumníci a dobrodruzi jsou pozváni k nejnovější atrakci – Modern Playground, která je na špičkové úrovni

Multimediální muzeum

Naše muzeum věnované japonské kultuře a historii se stálou expozicí “Samurajského rytíře starého Japonska” bylo vybaveno multimediálními přístroji nejnovější generace.
www
Facebook
Address: SIRUWIA Ogród Japoński , Brzozowe Wzgórze 8b, Przesieka
City:
County:
Zip: malajaponia.pl
Country: Poland
Property Id : 213
Telefon: +48 509 789 426 , +48 509 843 069
Facebook: siruwiapl
Platba v Kč

Contact Me

Compare properties

Similar Listings

Green Mountain 5* Hotel

Green Mountain 5* Hotel se nachází ve velmi atraktivní lokalitě obklopený hustými zelenými lesy ...
Green Mountain 5* Hotel se nachází ve velmi atraktivní lokalitě obklopený hustými zelenými lesy s krásným výhledem na Sněžku. Hotel ...
dle aktuální nabídky

Pensjonat Karkonoski SPA

Tříhvězdičkový penzion Pensjonat Karkonoski SPA se nachází 800 metrů od lyžařského areálu Śnieżka, ...
Tříhvězdičkový penzion Pensjonat Karkonoski SPA se nachází 800 metrů od lyžařského areálu Śnieżka, a nabízí 2 sauny a vířivku. ...
dle aktuálního ceníku

Multimediální muzeum Krkonoš

Hraj si a studuj ! Poznejte Krkonoše a jeho dlouhé dějiny netradičním a zábavným ...
Hraj si a studuj ! Poznejte Krkonoše a jeho dlouhé dějiny netradičním a zábavným způsobem. Navštivte zážitkové multimediální muzeum Krkonoš, ...
dle aktuálního ceníku
 • Tip na Víkend
 • Karpacz

  Karpacz
 • Szklarska Poreba

  Szklarska Poreba
 • Kudowa Zdój

  Kudowa Zdój
 • Swieradów Zdrój

  Swieradów Zdrój
 • Kowary

  Kowary
 • Kamienna Góra

  Kamienna Góra