pokročilé vyhledávání

Malé Japonsko – Siruwia

Dle aktuálního ceníku
SIRUWIA Ogród Japoński ,Brzozowe Wzgórze 8b,Przesieka,
Výsledky vyhledávání

Recenze

 • Aktualizace
 • 28 března, 2022

Popis

Japonská zahrada Siruwia, magické místo v srdci polských Krkonoš

Při letním putování po polské straně Krkonoš se nabízí návštěva magického místa v srdci hor – japonské zahrady Siruwia v obci Przesiece. Prohlídka patří k opravdovým zážitkům a odbočit z hlavní silnice spojující Szklarskou Porebu s lyžařským a lázeňským centrem Karpacz se vyplatí.

Zahrada nabízí tyto atrakce :

Japonská zahrada Siruwia

Vezmeme vás na cestu nejkrásnější zahradou Krkonoš, sestavenou v souladu s japonským uměním zakládání zahrad a filozofií feng shui. Procházka zahradou vám ukáže krásu Krkonošské přírody obklopené charakteristickými kompozicemi, potoky a vodopády charakteristickými pro Japonsko. Na ploše 1,5 ha je bohatá sbírka okrasných rostlin, mezi nimiž je sedm rybníků, potoků a 6 m vodopád.

V nadmořské výšce šest set metrů, stranou civilizace se po projití dřevěnou bránou zvanou tori rázem ocitnete v jedinečném místě připomínajícím většině z nás tolik vzdálenou (a nejen počtem kilometrů) japonskou kulturu.

Dvacet let budoval majitel zahrady Jakub Kurowscy s manželkou Sylwií na ploše jeden a půl hektaru malý ráj v japonském stylu. Na pozemek zahrady přivezl ze svahů Krkonoš 50 tisíc tun kamene – jen pro srovnání sám říká, že Titanic prý vážil o pět tisíc tun méně – a rozmístil je tak, aby spolu se sedmi rybníčky, potůčky, vodopády a také šesti stovkami keřů, jehličnanů, listnáčů a trvalek vytvořily jeden zahradní celek.

V centrální části zahrady Siruwia, která byla pro veřejnost otevřena zhruba před rokem, vás téměř vzápětí po vstupu zaujmou dva vodopády spojené s rybníčkem, v němž samozřejmě plavou japonští kapříci.

První, šestimetrový vodopád symbolizuje muže a voda z něj divoce padá přes vyčnívající kameny, druhý vodopád připomíná ženu, je užší, má mnohem mírnější tok a voda v něm proudí velmi zvolna.

Stromy, keře, rostliny, vodu a kameny doplňují mosty, altány, svítidla a vše je zakomponováno v souladu s principy a pravidly japonské zahrady – každý prvek zde má své pevné místo a opodstatnění.

Samurai – rytíř starého Japonska

Výstava nás zavede do mimořádného světa umění a kultury starého Japonska. Chceme se podělit o naši vášeň, abychom se naučili prchavé a vznešené „okvětní lístky třešňového květu“ krásy japonského umění. Představujeme bohatou sbírku brnění a brnění rytířů starého Japonska – samuraje především z doby EDO (1603-1868). Máme originální starožitné exponáty. Kromě originálu jsme hrdi na bohatou sbírku replik brnění, které vyrobili dnešní mistři v Polsku a Japonsku, při zachování mimořádné zbožnosti na základě původních popisů, kreseb a rytin.

Moderní dětské hřiště

Nejmladší průzkumníci a dobrodruzi jsou pozváni k nejnovější atrakci – Modern Playground, která je na špičkové úrovni

Multimediální muzeum

Naše muzeum věnované japonské kultuře a historii se stálou expozicí „Samurajského rytíře starého Japonska“ bylo vybaveno multimediálními přístroji nejnovější generace.
www stránky
Facebook

0 Reviews ( 0 out of 0 )

Write a Review

Adresa: SIRUWIA Ogród Japoński ,Brzozowe Wzgórze 8b,Przesieka
Město:
Stát / země:
Psč: malajaponia.pl
Země: Afghánistán
Otevřít v Mapách Google
interní číslo: 213
Facebook: siruwiapl
Telefon: +48 509 789 426 , +48 509 843 069

Kontaktujte mě

Naplánovat zobrazení?
Call WhatsApp

Podobné nabídky

Sandra

Sandra SPA

Sandra SPA nabízí horský wellness. Ubytování v moderních pokojích, aquapark, švédské stoly [více]
Sandra SPA nabízí horský wellness. Ubytování v moderních pokojích, aquapark, švédské stoly, bazény, sauny, vířivky, [více]

Kalevala – finská vesnice v Krkonoších

Kalevala nabízí ubytování v luxusních stanech , se zahradou, bezplatným Wi-Fi, sdílenou ku [více]
Kalevala nabízí ubytování v luxusních stanech , se zahradou, bezplatným Wi-Fi, sdílenou kuchyní. Dále pořádá koment [více]

Resort Artuš

Horský resort nedaleko Sněžky nabízí pokoje s koupelnou, lednicí, satelitní TV a bezplatný [více]
Horský resort nedaleko Sněžky nabízí pokoje s koupelnou, lednicí, satelitní TV a bezplatným Wi-Fi. V resortu naj [více]

Green Mountain Resort – 5* Hotel

Green Mountain Resort garance nejlepší ceny. Green Mountain 5* Hotel se nachází ve velmi a [více]
Green Mountain Resort garance nejlepší ceny. Green Mountain 5* Hotel se nachází ve velmi atraktivní lokalitě obklop [více]
 • Tip na Víkend
 • Karpacz

  Karpacz
 • Szklarska Poreba

  Szklarska Poreba
 • Kudowa Zdój

  Kudowa Zdój
 • Swieradów Zdrój

  Swieradów Zdrój
 • Kowary

  Kowary
 • Kamienna Góra

  Kamienna Góra

Porovnejte nabídky

Pepík Poláček – váš průvodce