Your search results

Malé Japonsko – Siruwia

Dle aktuálního ceníku
SIRUWIA Ogród Japoński , Brzozowe Wzgórze 8b, Przesieka, ,
add to favorites

Japonská zahrada Siruwia, magické místo v srdci polských Krkonoš

Při letním putování po polské straně Krkonoš se nabízí návštěva magického místa v srdci hor – japonské zahrady Siruwia v obci Przesiece. Prohlídka patří k opravdovým zážitkům a odbočit z hlavní silnice spojující Szklarskou Porebu s lyžařským a lázeňským centrem Karpacz se vyplatí.

Zahrada nabízí tyto atrakce :

Japonská zahrada Siruwia

Vezmeme vás na cestu nejkrásnější zahradou Krkonoš, sestavenou v souladu s japonským uměním zakládání zahrad a filozofií feng shui. Procházka zahradou vám ukáže krásu Krkonošské přírody obklopené charakteristickými kompozicemi, potoky a vodopády charakteristickými pro Japonsko. Na ploše 1,5 ha je bohatá sbírka okrasných rostlin, mezi nimiž je sedm rybníků, potoků a 6 m vodopád.

V nadmořské výšce šest set metrů, stranou civilizace se po projití dřevěnou bránou zvanou tori rázem ocitnete v jedinečném místě připomínajícím většině z nás tolik vzdálenou (a nejen počtem kilometrů) japonskou kulturu.

Dvacet let budoval majitel zahrady Jakub Kurowscy s manželkou Sylwií na ploše jeden a půl hektaru malý ráj v japonském stylu. Na pozemek zahrady přivezl ze svahů Krkonoš 50 tisíc tun kamene – jen pro srovnání sám říká, že Titanic prý vážil o pět tisíc tun méně – a rozmístil je tak, aby spolu se sedmi rybníčky, potůčky, vodopády a také šesti stovkami keřů, jehličnanů, listnáčů a trvalek vytvořily jeden zahradní celek.

V centrální části zahrady Siruwia, která byla pro veřejnost otevřena zhruba před rokem, vás téměř vzápětí po vstupu zaujmou dva vodopády spojené s rybníčkem, v němž samozřejmě plavou japonští kapříci.

První, šestimetrový vodopád symbolizuje muže a voda z něj divoce padá přes vyčnívající kameny, druhý vodopád připomíná ženu, je užší, má mnohem mírnější tok a voda v něm proudí velmi zvolna.

Stromy, keře, rostliny, vodu a kameny doplňují mosty, altány, svítidla a vše je zakomponováno v souladu s principy a pravidly japonské zahrady – každý prvek zde má své pevné místo a opodstatnění.

Samurai – rytíř starého Japonska

Výstava nás zavede do mimořádného světa umění a kultury starého Japonska. Chceme se podělit o naši vášeň, abychom se naučili prchavé a vznešené “okvětní lístky třešňového květu” krásy japonského umění. Představujeme bohatou sbírku brnění a brnění rytířů starého Japonska – samuraje především z doby EDO (1603-1868). Máme originální starožitné exponáty. Kromě originálu jsme hrdi na bohatou sbírku replik brnění, které vyrobili dnešní mistři v Polsku a Japonsku, při zachování mimořádné zbožnosti na základě původních popisů, kreseb a rytin.

Moderní dětské hřiště

Nejmladší průzkumníci a dobrodruzi jsou pozváni k nejnovější atrakci – Modern Playground, která je na špičkové úrovni

Multimediální muzeum

Naše muzeum věnované japonské kultuře a historii se stálou expozicí “Samurajského rytíře starého Japonska” bylo vybaveno multimediálními přístroji nejnovější generace.
Facebook
Address: SIRUWIA Ogród Japoński , Brzozowe Wzgórze 8b, Przesieka
City:
County:
Zip: malajaponia.pl
Country: Poland
Property Id : 213
Telefon: +48 509 789 426 , +48 509 843 069
Facebook: siruwiapl
Platba v Kč

Contact Me

Compare properties

Similar Listings

Restaurace Aurora

Tradiční Ruská kuchyně a neobvyklé prostředí jsou hlavní trumfy podniku.   Vychutnáte národní speciality ...
Tradiční Ruská kuchyně a neobvyklé prostředí jsou hlavní trumfy podniku.   Vychutnáte národní speciality jako hovězí Stroganoff palačinky s masem ...
dle nabídky

Slezská Krčma

Slezská Krčma - Nachází se v centru města v kopci, vedle pěší zóny. Nabízí ...
Slezská Krčma - Nachází se v centru města v kopci, vedle pěší zóny. Nabízí slytové prostředí a speciality jako ryby ...
dle nabídky

Muzeum videoher

Máme tu čest pozvat Vás do soukromého Muzea videoher, jediného v Polsku a třetího ...
Máme tu čest pozvat Vás do soukromého Muzea videoher, jediného v Polsku a třetího v Evropě. Toto výjimečné místo zve všechny ...
Według aktualnego cenika
  • Hledání dle kritérií